Świadectwo energetyczne Poznań

Oferujemy usługi z zakresu opracowania świadectw energetycznych w Poznaniu i okolicach. Wszystkie dokumenty są zgodne ze zmianami ustawy z dnia 28.04.2023 r. Każde świadectwo dodawane jest do centralnego rejestru i opracowywane indywidualnie przez inspektorów posiadających odpowiednie uprawnienia i polisę OC.

swiadectwo energetyczne poznan

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwa charakterystyki energetycznej są przygotowywane na podstawie aktów prawnych:

  • Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. 2014 poz. 1200 i póź. zm.)
  • rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju „w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej” (poz. 376 i późn. zm.).

Ostatnia zmiana Ustawy o charakterystyce energetycznej budynku obowiązuje od 28 kwietnia 2023 roku.

Według zmian przepisów świadectwo energetyczne musi być załącznikiem do każdej transakcji najmu lub sprzedaży nieruchomości.

Każdy dokument świadectwa charakterystyki energetycznej ważny jest 10 lat od daty jego sporządzenia (o ile nieruchomość nie przejdzie remontu lub termomodernizacji).

Świadectwa w Poznaniu – dojazd do Klienta

Naszym głównym obszarem świadczenia usług jest opracowanie dokumentu świadectwa energetycznego na podstawie rzeczywistych pomiarów obiektu. Zapewniamy dojazd na terenie miasta Poznań i okolic (do 40 km od Poznania) wraz z pomiarami technicznymi i badaniami termowizyjnymi.

Badania termowizyjne są najdokładniejszą metodą obrazowania pozwalającą na detekcję mostków termicznych. Na podstawie badania możliwe jest właściwe dobranie współczynników obliczeniowych osadzenia stolarki okiennej oraz łączenia izolacji zewnętrznej. Badania termowizyjne wykonywane przy opracowaniu świadectw energetycznych nie służą stworzeniu dokumentu wad nieruchomości (badanie termowizyjne z niezależnym raportem należy zamówić oddzielnie).

Przy usłudze inwentaryzacji nie muszą Państwo posiadać żadnej dokumentacji technicznej nieruchomości oraz wypełniać żadnych ankiet dotyczących budynku.

Usługa ta zapewnia Państwu pełny komfort, a ewentualną dokumentację (rzut lokalu, projekt etc.) należy okazać do wglądu inspektorowi podczas oględzin.

Jeśli natomiast posiadają Państwo pełną dokumentację techniczną lokalu możliwe jest przygotowanie przez naszych pracowników świadectwa energetycznego on-line. Usługa tego typu jest znacznie tańsza ponieważ nie wymaga uwzględnienia dojazdu i czasu inwentaryzacji.

Świadectwo energetyczne Poznań – cena

Cena usługi świadectwa energetycznego w Poznaniu zależy od typu nieruchomości i wskazania dojazdu wraz z wykonaniem inwentaryzacji. Dokładna cena zależy od powierzchni lokalu oraz (w przypadku dojazdu) odległości od miasta Poznań.

swiadectwo energetyczne mieszkania poznan cena

Świadectwo energetyczne mieszkania

od 750 zł brutto

(z dojazdem inwentaryzacją i badaniem termowizyjnym)

od 270 zł brutto (on-line)

swiadectwo energetyczne dom poznan cena

Świadectwo energetyczne domu

od 950 zł brutto

(z dojazdem inwentaryzacją i badaniem termowizyjnym)

od 489 zł brutto (on-line)

Zapewniamy najkrótsze terminy umówienia inwentaryzacji w Poznaniu i okolicach. Wszyscy nasi pracownicy dokonujący oględzin posiadają wykształcenie wyższe budowlane, co daje komfort i pewność rzetelnego wsparcia. W razie konieczności kontakt ze spółdzielnią lub administracją budynku częściowo może być realizowany przez naszą firmę. Zakup świadectwa energetycznego w Poznaniu nie musi być zatem obciążeniem dla Państwa, nie wymaga także posiadania jakiejkolwiek wiedzy czy dokumentacji. Zapewniamy szybką obsługę z rzetelnymi wynikami świadectw charakterystyki energetycznej.


Formularz zapytania o świadectwo – Poznań i okolice