Badania termowizyjne – Poznań. Termowizja domu cena

Świadczymy usługi badań termowizyjnych w Poznaniu i okolicach. Pomiary termowizyjne wykonujemy w już wybudowanych i wykończonych lokalach oraz podczas weryfikacji deweloperskich. Badanie termowizyjne jest nieinwazyjną metodą odczytu promieniowania podczerwonego, którego emisja nie może być zweryfikowana żadną inną metodą.

Termowizja pozwala „zobaczyć” miejsca niewidocznej nieuzbrojonym okiem ucieczki ciepła i zawilgoceń. Nasze badania zakończone są raportami wykazującymi wady izolacji i wskazania termomodernizacji.

Realizowane przez nas badania termowizyjne pomogą Państwu:

  • w ocenie strat ciepła nieruchomości (którędy wieje lub w jaki sposób „ucieka ciepło”) – na podstawie profesjonalnych raportów możliwe jest zaplanowanie prac naprawczych czy docieplenia budynku
  • w ocenie ogrzewania podłogowego – jest to jedyna nieinwazyjna metoda oceny prawidłowości działania pętli grzewczych
  • w ocenie zawilgoceń przegród budowlanych – termowizja pozwala na obrazowe zweryfikowanie miejsc zawilgoceń. Stwierdzone anomalie są przez nas każdorazowo potwierdzane za pomocą pomiarów wilgotności profesjonalnymi urządzeniami
  • w ocenie przyczyn rozwoju pleśni/skropleń na szybach i ocenie wentylacji – badania termowizyjne w tym zakresie są łączone z odczytem warunków środowiskowych, wyznaczeniem tzw. punktów rosy i oceną wentylacji metodą kominiarską

Badania termowizyjne wykonywane są kamerami o wysokiej rozdzielczości (wykorzystujemy kamery marki FLIR) i posiadamy szkolenia potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Zwracamy uwagę, że aby badanie termowizyjne było zgodnie z normą PN-EN 13187 konieczne jest zachowanie właściwej różnicy temperatur pomiędzy powietrzem zewnętrznym, a temperaturą w lokalu. Warunkiem niezbędnym oceny izolacyjności ścian jest ciągłe ogrzewanie lokalu i realizacja pomiaru w sezonie zimowym (badania te wykonywane są tylko od listopada do marca).

Dlaczego my?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w badaniach termowizyjnych wykonywanych w okolicach Poznania. Ponadto wiedza zdobyta przy przeglądach okresowych budynków i odbiorach technicznych nowych mieszkań pozwala nam spojrzeć kompleksowo na każdą sytuację. Każdą sytuację naszego Klienta analizujemy drobiazgowo starając się odnaleźć optymalne rozwiązanie problemu.

W celu przedstawienia oferty badań termowizyjnych w okolicach Poznania prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Z badania powstaje każdorazowo raport pisemny zawierający opis stwierdzonych wad i zalecenia naprawcze z badania. Raporty termowizyjne przekazywane są w postaci plików PDF, wydruk raportów jest usługą odpłatną.

Badanie kamerą termowizyjną – cena Poznań

Cena badania kamerą termowizyjną zależna jest od wielkości nieruchomości i jej lokalizacji. Za dojazd poza miastem Poznań zwykle doliczamy niewielkie dopłaty. Koszt badań termowizyjnych przedstawia się następująco:

  • Mieszkania – od 350 zł brutto za pełną usługę pomiaru wraz z dojazdem
  • Domy – od 500 zł za pełną usługę pomiaru wraz z dojazdem

TEREMOWIZJA POZNAŃ – zapytaj o cenę


Jak działa kamera termowizyjna?

Kamera termowizyjna jest urządzeniem odczytującym promieniowanie podczerwone otoczenia. Kamera nie emituje żadnej wiązki (czujnik tylko odczytuje odbite promieniowanie) dlatego jej stosowanie wewnątrz budynku jest w pełni bezpieczne. Kamera jednak nie prześwietla obiektów – odczytuje promieniowanie z zewnętrznych obiektów. Kamery termowizyjne znajdują zastosowanie militarne ze względu na możliwość obserwacji ze znacznych odległości oraz brak możliwości wykrycia użytkowanego detektora (brak emisji), nie służą jednak do prześwietlania ścian czy weryfikacji ułożenia ubrań w naszych szafach.

Na obrazie termowizyjnym widoczne są różne barwy – odpowiadają one różnym temperaturom obiektu badanego. Skala temperatur (w stopniach Celsjusza) widoczna jest z prawej strony każdego termogramu.

termowizja poznan - badanie termowizyjne poznan
Obraz termowizyjny ogrzewania podłogowego w łazience.

Badania termowizyjne Poznań – warunki pogodowe

Badania termowizyjne w budownictwie ukierunkowane są na rozwiązanie konkretnych problemów technicznych. Badania mające na celu ustalenie zawilgoceń ścian czy lokalizację wycieków w ogrzewaniu podłogowym wykonuje się cały rok. Przy tego typu badaniu nie ma znaczenia pogoda czy pora roku.

Pomiary termowizyjne dotyczące izolacji cieplnej budynku najlepiej wykonywać w okresie od jesieni do wiosny. Różnica temperatur pomiędzy wnętrzem lokalu a temperaturą powietrza na zewnątrz powinna wynosić ok. 15 st. C. Oznacza to że jeśli w domu panuje temperatura 21 st. C to na zewnątrz budynku temperatura otoczenia powinna być nie wyższa niż +6 st. C. Przy zamówieniu usługi dobierzemy odpowiednie warunki do pomiaru Państwa nieruchomości (jeśli nie będzie to sprzyjający okres wówczas zapiszemy na listę i będziemy oddzwaniać w kolejności zgłoszeń).

Call Now Button